„NIGHT IN CALISIA” (Amber Road Project) .

By admin on December 5th, 2012

Najnowsza płyta z muzyką Włodka Pawlika związana jest z obchodami 1850-lecia Kalisza, których muzyczną kulminacją był premierowy koncert  projektu „NIGHT IN CALISIA” (Amber Road Project) zamówionego u Pawlika przez Miasto Kalisz oraz  Dyrektora Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka.

Co napisał on w wydanym specjalnym programie dotyczącym tego wydarzenia:

”….cieszyłem się ogromnie, że Włodek przyjął zamówienie Filharmonii Kaliskiej na napisanie tego dzieła. Nie po raz pierwszy nasza orkiestra ma przyjemność współpracować z tym wybitnym kompozytorem i jazzmanem. Teraz mamy jednak szczególny projekt- a w nim gigant światowego jazzu Randy Brecker, kolejna znakomita kompozycja Włodka Pawlika, jego świetne Trio i duma, że to właśnie w Kaliszu, z okazji jubileuszu miasta mamy światowe prawykonanie „Night in Calisia” … Muzyka, którą Włodek Pawlik stworzył jest w moim odczuciu bardzo piękna, pełna emocji i kontrastów. Jestem przekonany, że i Państwu przypadnie ona do gustu….”

To było 2 lata temu , a rok później muzycy zdecydowali się wejść do studia, aby utrwalić tę muzykę na płycie CD, która już niebawem trafi – mamy o tym pełne przekonanie- do serc wielu słuchaczy.

Comments are closed.