TOPRELACJA

By admin on December 9th, 2009

. polish

Właśnie ukazał się grudniowo-styczniowy numer pisma „TopDrummer” a w nim Toprelacja z październikowego koncertu w Jazz Cafe. Oto fragment:

(…) Mówi sie, że perkusiści są często sfrustrowani (w pozytywnym sensie tego słowa, ‘wyzwani’ byłoby lepszym wyrażeniem) a może nawet ciut masochistyczni. Dlaczego? Ponieważ oni kochają melodie, ale nie potrafią ich na tych cholernych bębnach wygrać! Mimo wszystko próbują i jeśli są dobrzy, można to usłyszeć i jest to **** ekscytujące. Pod tym względem Cezary Konrad jest absolutnym Mistrzem. Potrafi wygrać piękne liryczne melodie, ale i mocno zaznaczyć swoją obecność (…)

Był to wieczór niezapomniany. Wieczór, który zapewne przejdzie do historii.
Wielu z obecnych, zarówno muzyków, jak i publiczności opuściło Łomianki zaskoczonych, zaciekawionych, ciut zaniemówionych i oniemiałych z wrażenia i wzruszenia, ale zapewne ze znacznym śladem w swojej muzycznej świadomości.
Koncert ów otworzył wielu z nas uszy na różnorakość i piękno światów muzycznych, wymusił praktycznie, jak powiedział jeden z artystów, ze muzyki nie należy analizować, tylko sie w nią wkręcić i płynąć…

Czego doświadczyła niżej podpisana,
Magda Noga (…)

 

Zapraszamy do lektury!

Comments are closed.