INSTRUMENT/SET

 

Fot. LechBaselFot.Lech Basel

“W Polsce marka DW po raz pierwszy pojawiła się w roku 2005, kiedy to firma „PMI” (powiązana wówczas z „OmniMuz”) rozpoczęła współpracę z Drum Workshop INC. Na starcie pierwszym i podstawowym celem firmy stało się zaprezentowanie rodzimym perkusistom serii Collectors Series DW i zapoznanie ich z główną filozofią amerykańskiej fabryki, przyświecającą jej od lat.
Filozofia ta, określana mianem „Custom Made” sprowadza się do wyjątkowej, pełnowymiarowej personalizacji każdego zamówienia, które może zostać wyprodukowane bezpośrednio pod zamawiającego. Umożliwia to klientom indywidualnym dowolne konfigurowanie swoich zestawów perkusyjnych i wybór każdego ich detalu – od rodzaju drewna i konstrukcji korpusu począwszy, poprzez dowolne rozmiary i głębokości poszczególnych bębnów, na hardware i najmniejszych elementach wykończenia skończywszy.
Pomimo tej jakże atrakcyjnej i zorientowanej na klienta filozofii, rozpropagowanie DW w naszym kraju początkowo okazało się jednak zadaniem niełatwym z powodu utartego już przyzwyczajenia klientów do zakupu instrumentów gotowych. Z tego też powodu, choć dostępna na wyciągnięcie ręki, ta nieskrępowana możliwość wyboru potrzebowała w naszym świecie perkusyjnym okrzepnięcia i czasu. Mimo to już w pierwszym transporcie do Polski na rynek udało się wprowadzić gamę zestawów Collectors we wszystkich rodzajach wykończeń (od okleiny począwszy, na exotic’u kończąc), tak by na ich podstawie klienci mogli zapoznawać się z możliwościami kreowania zestawów swoich marzeń. Zasadę tę traktujemy zresztą priorytetowo przez cały czas naszego istnienia, starając się utrzymywać stale szeroką gamę produktów do wyboru.
Jeśli zaś chodzi o kluczowy dla DW moment na polskim rynku, nastąpił on w chwili, gdy zalety i możliwości marki docenili dwaj nasi znani perkusiści – jako pierwszy współpracę z nami rozpoczął Tomek Łosowski, a jakiś czas po nim Wojtek Owczarek (IRA). Od tamtej pory do rosnącej grupy koneserów DW sukcesywnie dołączają kolejne osoby publiczne, jak i prywatne, które nie tylko czerpią radość z bębnów konfigurowanych indywidualnie, ale przede wszystkim z miejsca zakochują się w ich wyróżniającym na tle innych marek brzmieniu i jego jakości. Współpracę z DW rozpoczął także Michał Dąbrówka oraz Cezary Konrad

Konfiguracja zestawu Cezarego Konrada:
DW Collector’s Series Standard Shells Maple – Broken Glass FinishPly™ with Chrome Hardware

10″x8″ tom
12″x9″ tom
14″x14″ floor tom
20″x16″ bass drum
14″x5,5″ DW Super Solid Maple Snare

Czarek Konrad Fot.Lech BaselFot. Lech Basel

 

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc.
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę, Czechy i Słowację jest:
PMI Krystian Czarnecki
ul. 28 Lipca 1943 Roku 17a
31-133 Kraków

DW official website